Dostupnosť interrupcie je úzko spojená aj s dostupnosťou informácií o tejto forme zdravotnej starostlivosti. Ženy a dievčatá potrebujú informácie o tom, v ktorých zariadeniach sa umelé prerušenie tehotenstva vykonáva. Na Slovensku však ľahko dostupné informácie dlhodobo chýbajú (ako napríklad centrálne zoznamy zdravotníckych zariadení či informácie o procese výkonu umelého prerušenia tehotenstva).

Dostupnosť informácií negatívne ovplyvňuje aj takzvaná výhrada vo svedomí. Niektoré lekárky a lekári, ktorí si výhradu uplatnili, odmietajú ženám poskytnúť informáciu o tom, kde by mohli interrupciu podstúpiť. Niektoré zdravotnícke pracovníčky a pracovníci navyše poskytujú ženám zaujaté a vedecky, právne či zdravotnícky nepresné informácie. Mnohí poskytovatelia a poskytovateľky zdravotnej starostlivosti sa tiež môžu snažiť ženám zabrániť v prístupe k interrupcii.

Aby sme zlepšili dostupnosť informácií o umelom prerušení tehotenstva, zostavili sme zoznam zdravotníckych zariadení, v ktorých sa vykonáva interrupcia (PDF).